mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri

Enerji tasarrufu ve homojen ısı transferi için ideal sistemlerden biri olan yerden ısıtma sistemleri, mekanın konforlu bir şekilde ısınmasını sağlamaktadır. Döşeme altında kullanılmakta olan ısıtma tesisatıyla, yaşam alanın radyatör gibi yapılar kullanılmadan geniş görünmesini aynı zamanda ısıtıcıların mikrobik özelliklerinin azaltılarak, hijyenik bir ısı alanının oluşmasına imkan vermektedir.

Yerden Isıtma Sistemleri Nedir?

Sürekli yerle temas halinde olan bir ısı sistemi olarak, hem güvenli hem de tasarruflu bir kullanım alanı sunmaktadır. Isıtıcı PEX yerden ısıtma borularının özel bir mühendislik dizilimiyle zemine montajlanması ve döşeme ile kapatılarak ısının yaygın bir şekilde sağlanmasına imkan verilir. Isıyla direkt temas etmeden düzenli olarak yaşam alanının düşük enerjiyle ısınması hem ekonomik fayda sağlamakta hem de alanın kullanım ölçülerini genişletmektedir. Radyatör ya da konvektör benzeri ısıtıcılar olmadan konforlu bir kullanım alanı oluşmakta, aynı zamanda kurulumu da kısa zamanda yapılabilmektedir. Fiziksel ısının yerden tavana doğru homojen bir şekilde dağılması, ısının düzenli olması ve kurulumun da profesyonel bir şekilde gerçekleşmesiyle daha da etkili olacaktır.

Yerden Isıtma Sistemleri Özellikleri

Klasik ısıtma yöntemlerinden ayrıcalıklı olarak kullanılmaya başlayan yerden ısıtma sistemleri, sağlıklı ve tasarruflu ısınma için oldukça özel bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Kombi, güneş enerjisi ve elektrikli enerji kaynaklarıyla entegre edilerek kullanılmasının yanı sıra, zemin altında olduğu için mikrobik alanın da azalmasını sağlar. Bununla birlikte toz, haşere ve benzeri durumların da yaşanmamasını sağlayacak olan su veya elektrik boruları, güvenli bir şekilde evde ısının homojen dağılmasına imkan verecektir. Isının tavanda veya köşede birikmeden dolaşımlı bir şekilde mekanın içerisinde kalmasını sağlar. Bu sayede hem ısı kaynağının tasarruflu kullanılması hem de ısının sirkülasyonunun oluşmasında etkili yöntemlerden biri olarak çevreyi korumak için de önemlidir.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri Kurulum

Zemin altına kurulumu yapılan alttan ısıtma sistemleri, ev, iş yeri ve merkezi alanlarda kolay bir kuruluma sahiptir. Zemin döşemesinin kaldırılarak alt tarafına yerleştirilmesiyle güvenli bir ısı alanın oluşması sağlanmaktadır. Özel malzemelerle üretilmiş olan su boruları aynı zamanda elektrikli kablolar olarak da kurulabilen sistem, bütçe yönetimi açısından da faydalı olacaktır. İzole bir ısı sisteminin oluşması için yerin alt kısmında boruların mühendisler tarafından tasarlanarak kurulması, ısının havada kalma süresini uzatmaktadır. Bu nedenle profesyonel keşif ekibi ve teknik ekiple birlikte süreç tamamlanarak, izole sistemleriyle birlikte ısının süreğenliği sağlanacak şekilde kurulum işlemi yerine getirilecektir.

Yerden Isıtma Montaj İşlemleri

Yerden ısıtma sistemleri için uygulanmakta olan montajda, kaliteli PEX yerden ısıtma boruları kullanılarak, sağlıklı bir kullanım alanının oluşması sağlanmaktadır. Mecem Mekanik, uzmanlarla birlikte son teknoloji ısıtma sistemlerinin kısa zamanda kurulumunu yapacak projelerin yönetilmesinde etkili çözümler sunacaktır. Nem oranı düşük, ayarlanabilir sistemler kullanarak, tasarruflu ısı alanlarının oluşmasını sağlayacaktır.

Çevre Dostu Isı Sistemleri

Doğalgaz, elektrik ve güneş enerjisiyle entegre edilebilen bir enerji kaynağına ihtiyaç duymakta olan ısı sistemlerinden biri olan yerden ısıtma, zemin altında kolay bir kullanım alanına sahiptir. Temizlik ve bakım gerektirmeden, uzmanlar tarafından uygulanarak uzun süreli bir ısı konforu sağlayacaktır. İzole sistemler olarak, hem ısının kalıcılığını hem de dağılımını gelişmiş teknolojiyle sunar.

Yerden Isıtma Sistemleri Tesisat

Tesisat sistemi olarak yerden ısıtmada kullanılan son model PEX yerden ısıtma boruları, ısının transferinin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Döşeme işleminden önce projesinin sunulması ve ardından testlerinin yapılmasıyla birlikte garantili, güvenilir ve yüksek performanslı sistemler yaşam alanına kazandırılmaktadır. Tasarruflu ve ideal ısı sistemleri için uzmanlarla birlikte tesisat yapılmaktadır.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mecem Mekanik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?